Domel Alarm

 

 

Alkalmazásbemutató :

 

Az Androidos ébresztőóráknak se szeri, se száma, viszont internet rádióval ébresztő program viszonylag kevés van, és azok közül is sajnos sok elvérzik ha valami van a rádióval, mert ugye az internetes rádiókra nem érdemes életbiztosítást kötni, jön a reggel, és a rádiónk vagy fog szólni, vagy nem.

 

 

Szeretnék bemutatni egy internet rádiós ébresztőórát, aminek a neve Domel Alarm, a magyar telefonokon és a Google Play magyar felületén Domel Ébresztő a neve. Ezt a programot én írtam, remélem lentebb meg tudlak győzni hogy töltsd le és használd a jövőben. És akkor íme a program:

Domel Alarm

 

A Domel Ébresztő az android alap ébresztőóra egyszerűségére épül, viszont az ébresztés internet rádióval történik. Nincs megúnt csengőhang / ébresztési hang / mp3 -amiktől az ember megundorodik egy idő után- hanem változatosság ébredéskor.

 

A Domel Ébresztőnek három alap funkciója van:

 

  • Ébresztés a megadott időpontban
  • Ébresztés visszaszámolt időből
  • Altatás
  • +1

  • Internet rádiók linkjének szinkronizálása telefon és weboldal között
  •  

    A Domel Ébresztő biztonsági elemei:

     

  • Internet rádió visszacsatlakozás szakadáskor
  • Megszűnt internetes kapcsolat esetén riasztás
  • Ébresztéskor zajszint/hangerő mérés
  • Ébresztés a megadott időpontban azt hiszem érthető, színe a zöld. Ébresztés a visszaszámolt időből, vagyis visszaszámlálás, a fenti kép alapján négy óra múlva ébreszt, színe a kék. Altatás az, ha alvás előtt szeretnénk egy kicsit rádiózni, akkor a beállított idő múlva a rádió elhalkul, majd lekapcsol. Színe a piros. Az első két ébresztésnél természetesen a rádiók hangereje fokozatosan növekszik, illetve mindhárom funkció hangereje biztonsági okokból az ébresztési hangerőhöz kötött, piszkálhatjuk nyugodtan a telefon vagy média hangerejét, az nem számít neki.

    Az internetes rádióra ébredni nem biztonságos ébresztési forma, előfordulhat hogy a kedvenc rádiónkat lekapcsolják, megszűnik, túlterheltség miatt ledob a szerverről, vagy akár a mi internet kapcsolatunk akadozik, a router lefagy. Ezek ellen is védve van, szakadáskor visszacsatlakozik, vagy ha nem tud, akkor csipogással ébreszt. Van egy lehetséges hiba, amit a fentiek nem orvosolnak, ez pedig akkor fordul elő, ha a rádióban néma adás megy, erre megoldás az ébresztés közbeni zajszint mérés. Ha a zajszint túl alacsony, akkor vészüzemre kapcsol és csipogással ébreszt. Ezt a csipogást másra állítani nem lehet, mert a csipogások között is zajszintet mér, és amint újra szól a rádiónk, a vészüzem kikapcsol.

     

    Az ébresztés beállítása:

    A szokásos idő és napok beállítása itt is ugyanúgy megy mint más programoknál, a rádiós részhez görgessünk kicsit lejjebb

     

     

    Domel Alarm -ébresztés szerkesztése menü

     

    Rádiók közül választhatunk a hét előre beállított listából, megadhatjuk a rádió szerverhez kapcsolódó időtúllépését, a hangerőt, ez utóbbi az ébresztési hangerőhöz igazodik, nem számít neki ha a média hangerejét állítgatjuk a telefonunk hangerő gombjával. Az elvárt zajszintet legalul állíthatjuk, ehhez a zajszint mutatása gombra kattintva kaphatunk információt az aktuális zajszintről. Minden beállított ébresztésnek természetesen külön rádiókat állíthatunk be.

     

    A hét választható rádió listáját szerkeszthetjük is, ehhez görgessünk le a Beállításokhoz

     

     

    Domel Alarm -rádió szerkesztése menü

     

     

    A hét rádió mindegyikét szerkeszthetjük, adjuk meg a rádió nevét, és alatta a rádió url címét. Rádiókat keresgélni PC-n a legegyszerűbb, onnan egy weboldal segítségével könnyen áthúzhatjuk a linket a telefonunkra.

     

     

    Domel Alarm -weboldal részlete

     

     

    Ez úgy megy, hogy felkeressük a www.spessart.hu/lid oldalt, ott beírjuk a rádiónk nevét és url címét, majd nyomunk egy entert. A megjelenő listában kapunk egy LID számot (Link ID), ezt írjuk a telefonunkon a LID number mezőbe, és a virtuális billentyüzeten nyomjuk meg a Kész gombot, ekkor a telefon letölti a rádió linkjét. Természetesen mások által beírt rádiót is letölthetünk.

     

    Még annyit utószóban elmondanék, hogy sok féle telefon és android rendszer van, több féle energiatakarékossági séma közül választhatunk, ami azt eredményezi, hogy nem biztos hogy másodperc pontosan az adott időpontban kezdődik az ébresztés. Általában 0-20 másodperc az ébresztés pontossága, de néha előfordul 1-másfél perc késés is ultra energiatakarékossági sémánál, de ne aggódjunk, a telefon ébreszteni fog, olyan még nem volt hogy nem. Másik említésre való dolog az, hogy a Domel Ébresztő fő egysége Service módban működik a háttérben, ezért akár ki is léphetünk az alkalmazásból, nem számít neki. Vannak telefonok ahol külön beállítható a "védett alkalmazások"-ban az applikáció, ilyenek a Huawei telefonok is, ha ott védve van a Domel Ébresztő, akkor akár az alkalmazás-választó menüből teljesen kilőhetjük az ébresztőt, továbbra is futni fog Service módban.

    Jó ha tudja, hogy a Domel Alarm védve van különböző internetrádiós hibáktól, de még így sem biztos hogy ébreszt, ha a rádió túl halk vagy nem szól, az illető meg hangosan horkol, vagy valami zajos gép (páramentesítő) működik a szobában, ekkor a zajszintmérő ami a telefon mikrofonját használja, nem fog tudni különbséget tenni zaj és zaj között. Az első héten használj biztonsági okból második ébresztő programot!!

     

    Program letöltése innen:

     

    Domel Alarm

     

     

     

    A program születése

    Innentől már csak akkor olvass, ha érdekel a lelki világom :)Sok ébresztőórát kipróbáltam, egyik-másiktól a hajam égnek állt. A legtöbb azt tudja, hogy ébreszt valamilyen telefonban tárolt csengőhanggal vagy ébresztő hanggal, ezeket alapból útálom, mert nem azért keresek ébresztőórát a Play-en hogy utána továbbra is a megúnt csengőhangjaimra ébredjek. A legtöbbön be lehet állítani rajtuk mp3-at, de azokat egy hét alatt megúnom, és ha találtam olyan ébresztőt ami véletlen szerűen játszik le mp3-at, az meg mindenhonnan összeszedte az mp3-akat, és akkor jártam úgy, hogy a hívásrögzítő által felvett több-száz telefonbeszélgetéseim egyikén kezdett ébreszteni. Ekkor internetes rádióval ébresztő ébresztőórát kezdtem el keresgélni, amiből meglepően kevés van, azok nagyrésze is olyan, hogy a programozó szakmailag nagyon távol állt a felhasználók lelki világától. Sokszor túlbonyolították, vagy nagyon gyakran valamilyen internetrádiós adatbázist tettek bele ezer rádióval, azoknak a fele már nem is működött, a másik fele meg kereskedelmi rádiók internetes linkjei voltak, és akkor jött az, hogy ha nem volt szerencsém, akkor egy ausztrál kereskedelmi rádió reklám-blokkjára ébredtem, vagy egy belga rádio morning show-jára hollandul. Az ilyen rádió-adatbázisból dolgozó ébresztőórák fejlesztői gyakran arra sem vették a fáradtságot, hogy kézzel felvihető rádió lehetőségét is beleprogramozzák az applikációba.

    Aztán ha végre találtam valami jónak tűnő ébresztőt, akkor állíthattam be mellé biztonságinak másik ébresztőórát is, mert a többség ha valami gond volt az internetes rádióval, akkor nem ébresztett, csak úgy elvolt magában a program, gondolta a programozó ha nem, hát nem, nem az én bajom ha rossz rádiót állítottál be magadnak, biztos nem is olyan fontos felkelni. Jártam úgy is, hogy a másik ébresztő ébresztett, és néztem az internetes ébresztőórámat hogy most miért nem ébresztett, és néma adás ment a rádióban. Éjszakára lekapcsolták a rádiót, de a stream-et nem szűntették be, pedig ekkor már olyan ébresztőórával ébredtem ami ha gond volt a kapcsolódással, akkor mp3-al ébresztett. Ekkor lett tele a hócipőm az egésszel, és gondoltam ennél még én is jobb internetrádiós ébresztőórát írok.

    Ez egy elég meredek gondolat volt, mert akkor már kemény három hónapja programoztam androidban, alapvető funkciókra is úgy kellett rákeresni az interneten, hogy mások hogyan csinálják. A program két hónap alatt készült el munka mellett, és további egy hónapig nyalogattam, hogy valahogy kinézzen.

     

     

    Domel

    Sopron-Balf, Magyarország